Home › Siła jagód acai - zobacz o tym doskonałym środku na nadwagę

Siła jagód acai - zobacz o tym doskonałym środku na nadwagę

Owoce acai są w ostatnim dziesięcioleciu hitem przyspieszającym redukcje wagi.

Te niewielkich rozmiarów owoce przewaznie w Polsce można kupić w postaci tabletek z wyciągiem z jagód, albo soku. Nie każdy zna inne właściwości tych owoców, występujących jedynie na urodzajnych glebach lasów południowoamerykańskich. A właściwie rdzenni mieszkańcy tamtego regionu Ameryki Południowej wykorzystywali je już w XIX wieku, zwłaszcza w dolegliwościach żołądkowych, bądź zakażeniach skórnych. Owoce acai są źródłem substancji odżywczych, które bywają obligatoryjne dla poprawnego działania organizmu. Oprócz antyoksydantów z właściwościami przeciwutleniającymi, mającymi wpływ na ograniczanie ryzyka rozwoju takich chorób jak cukrzyca, jaskra, opryszczka, spadek odporności albo dolegliwości układu sercowo-naczyniowego, rak, w swoim składzie posiadają 18 aminokwasów.

Jagody i kwasy omega w nich zawarte wzmagają funkcjonowanie mózgu, wzmagają koncentrację, mają też znaczenie dla wyglądu włosów, ciała i paznokci.

Owoce acai to ogromne złoże witamin z grupy A, B i C które mają znaczenie w multum procesach mających miejsce w ludzkim ustroju. Wreszcie jagody acai odgrywają rolę w odchudzaniu.

Oczywiście osiągniecie zamierzonego celu nie jest możliwe bez wdrożenia właściwego odżywiania i treningów. Niemniej dzięki zawartości błonnika, a w skumulowanych preparatach także chromu, kofeiny z owocami acai zbijanie wagi może być łatwiejsze. Wokół owoców Acai krąży mnóstwo opowieści.

Należy zaznaczyć, że same jagody nie doprowadzą do chudnięcia, czy też nie wyleczą wspomnianych chorób, bądź nowotworów.

Mają za cel intensyfikować te terapie..