Home › Poznaj przyczyny utraty włosów u kobiet i panów

Poznaj przyczyny utraty włosów u kobiet i panów

Coraz więcej ludzi ma do czynienia z nadmiernym wypadaniem włosów.

Najczęściej sami przyczyniamy się do powstania problemu, choć istnieją również bardziej poważne przyczyny takich sytuacji.

Grube, błyszczące i zdrowe włosy to fantazja każdego, bez względu na płeć. Panowie również przecież przywiązują znacznie większą uwagę do wizerunku. O ile domowe metody nie dadzą planowanego efektu i poprawy kondycji włosów, konieczne może być rozpoznanie przyczyny utraty włosów w większej, niż zbadana ilości.Przewaga pacjentów konsultujących kłopot wypadania włosów u lekarza pierwszego kontaktu czy dermatologa wskazuje jako powód łysienia nerwy, problemy hormonalne, schorzenia tarczycy czy niski poziom żelaza i składników mineralnych. Przewaznie jako skutkiuboczne w działaniu innych zazywanych leków podkreślane bywa w ulotce podwyższone wypadanie włosów. Taka informacja podana lekarzowi dotycząca innych środków stosowanych przez chorego może mieć znaczenie dla ustalenia przyczyny i dobrania metod leczenia i prewencji. Głównymi przyczynami łysienia u panów jest osłabienie mieszków włosowych, zwykle po 40 roku życia. Sklasyfikowane jest to jako łysienie plackowate, czy też androgenowe. U kobiet także przewaznie utrata włosów to efekt łysienia na szczycie głowy i nad czołem. Jest to związane ze zmianami hormonalnymi, przewaznie w okresie menopauzy.

Aktywować je mogą też czynniki genetyczne, a także antykoncepcja hormonalna.

Wśród kobiet nadmierne wypadanie włosów może być wynikiem braku żelaza, wahań hormonalnych w czasie ciąży i po porodzie czy też nerwów, zaburzęń hormonu tarczycy..
Sporo wiedzy o tym jak uporać się z wypadającymi włosami odszukasz w tym blogu:: causas por perdida de cabello