Home › Leasing audi

Leasing audi

Gdy posiadamy własną firmę warto pomyśleć o aucie firmowym.

Auto firmowe pozwoli nam odciążyć nasz prywatny pojazd ale także zaliczyć w kosztach opłaty jego eksploatacji.

Kupno auta służbowego możesz sfinansować tzw. "kredytem samochodowym". Pożyczka na samochód służbowy pozwoli nam rozłożyć kosztów zakupu w dogodne raty comiesięczne.

Każdy przedsiębiorca chcący zakupić samochód firmowy finansowany za pomocą pożyczki, w pierwszej kolejności powinien rozważyć, jaki pojazd go konkretnie zainteresował.

Od rodzaju samochodu bowiem zależy wysokość raty naszego kredytu. Następny etap to wybór instytucji bankowej, gdzie zwrócimy się o pożyczkę. Warto porównać każdą z ofert i zdecydować się na najlepszą. Przed wizytą w banku musisz zgromadzić wszystkie dokumenty księgowe potrzebne do udzielenia pożyczki.

Na sposób finansowanie kupna auta firmowego masz możliwość wybrać kredyt na samochód służbowy albo kredyt obrotowy bez wytyczania konkretnego celu finansowania.

Każdy z nich ma swoje plusy i minusy . Kredyt na samochód jest zazwyczaj niżej oprocentowany, ale pamiętać musisz, że w dokumentach auta, jako właściciel będzie widniał bank i sprzedaż przed spłatą kredytu nie będzie możliwe. Kredyt obrotowy jest droższy, jednak daje swobodną możliwość operowania środkami finansowymi jak również autem zakupionym za nie.

Bez względu na to, jaki kredyt zaciągniemy w banku po zakupie samochodu firmowego możemy pozwolić sobie na zaliczanie do kosztów uzyskania dochodu koszty z nim związane.

Zakupując samochód na kredyt, za koszty podatkowe uznać możesz: odsetki od kredytu, opłaty związane z spłacaniem kredytu jak również odpisy amortyzacyjne..