Home › Co jest lepsze do gier online? XBOX czy też pecet?

Co jest lepsze do gier online? XBOX czy też pecet?

Od sporej ilości lat były sprzeczki między różnego rodzaju platformami przeznaczonymi do grania.

Wiele lat temu były prowadzone wojny między tego rodzaju komputerami jak Amiga jak i Comodore 64. Jednak to są dawne czasy, których w obecnej chwili nie warto rozpatrywać.

W obecnej chwili przeważnie spotyka się spory między konsolami i komputerami.

Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety i minusy.

Jeśli chodzi o konsole to sporą zaletą jest niewielki problem stosowania a także stosunkowo niskie ceny zakupienia samej konsoli.

Jednak niestety również da się znaleźć konkretne minusy wśród, których są: ceny gier, brak wydania niektórych gier bądź też niemożliwość sterowania przy zastosowaniu klawiatury oraz myszy. Jeżeli chodzi o wybranie odpowiedniej konsoli to obecnie najpopularniejszymi rozwiązaniami są konsole poprzedniej generacji X360/PS3 a także konsole obecnej generacji PS4/XBOX One.

W przypadku nowszych konsol do ich wad zaliczyć można mniejszą ilość gier a także większą ich cenę.

W przypadku komputerów to koszt zakupu odpowiedniego komputera przeznaczonego do grania jest w sporej części przypadków o wiele wyższa niż cena kupna konsoli aktualnej generacji. Jednakże komputery tego rodzaju umożliwiają granie w o wiele wyższych rozdzielczościach oraz przy wiele lepszych detalach. Dodatkowo przeważnie gry na komputery dostępne są w niższych cenach. Następną różnicą pomiędzy poszczególnymi platformami jest ilość wydanych gier. Na komputery niekiedy wychodzą gry, których nie znajdzie się na konsole.

Dzieje się tak również w przeciwną stronę. Gry ekskluzywne to w głównej mierze najbardziej istotny wyznacznik wyboru konkretnej platformy do gier. Mającym najwięcej sensu pomysłem jest posiadanie co najmniej kilku platform do rozrywki..